سامانه جامع خدمات و گذرگاه دولت نوین پیشخوان، درگاه دفاتر پیشخوان
📚 راهنمای دفاتر پیشخوان دولت

صدور انواع بیمه

 

در ابتدا وارد پنل نوین پیشخوان شوید

user.novinpishkhan.ir

 صدور انواع بیمه

از سمت راست بر روی داشبورد و یا خدمات»ویژه»کارگزار بیمه کلیک نمایید

 صدور انواع بیمه

در پنجره باز شده، صدور بیمه را انتخاب نمایید.

اکنون به صفحه صدور درگاه بیمه آنلاین ارجاع داده می‌شوید و طبق راهنمای موجود در پایین صفحه می‌توانید، بیمه نامه مورد نظر ر انتخاب و آن را صادر نمایید.

 صدور انواع بیمه

صدور انواع بیمه



نحوه پرداخت





1-در صورت اتمام اعتبار گواهینامه رانندگی، آیا بیمه شخص ثالث خسارت پرداخت می‌کند؟
بله، اتمام اعتبار گواهینامه رانندگی از نظر شرکت‌های بیمه به معنی نداشتن گواهینامه نیست و خسارت پرداخت می‌گردد.

2-آیا هنگام فروش خودرو حفظ و انتقال تخفیف ‌های عدم خسارت بیمه شخص ثالث به خودرو دیگر امکان پذیر است؟
بله؛ به استناد تبصره ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث، فروشنده خودرو می‌تواند تخفیف‌های عدم خسارت بیمه‌نامه خود را به‌ وسیله نقلیه دیگری از همان نوع که متعلق به خودش و یا متعلق به همسر، والدین و یا فرزندانش باشد، انتقال دهد.

3-آیا قرار دادن شرط و شروط در بیمه شخص ثالث توسط شرکت‌های بیمه مجاز است؟
ماده 11 قانون بیمه شخص ثالث: درج هرگونه شرط در بیمه‌نامه که برای بیمه‌گذار یا زیان‌دیده مزایای کمتر از مزایای مندرج در این قانون مقرر کند، یا درج شرط تعلیق تعهدات بیمه‌گر در قرارداد به هر نحوی، باطل و بلااثر است. بطلان شرط سبب بطلان بیمه‌نامه نمی‌شود. همچنین اخذ هرگونه رضایت‌نامه از زیان‌دیده توسط بیمه‌گر و صندوق مبنی بر رضایت به پرداخت خسارت کمتر از مزایای مندرج در این قانون ممنوع است و چنین رضایت‌نامه‌ای بلااثر است.
1-چه مواردی تحت پوشش بیمه بدنه نیستند؟
خسارت وارده از سیل، زلزله و آتشفشان به خودروی بیمه شده ، خسارت‌هایی که به دلیل استفاده از خودروی موضوع بیمه در مسابقات اتومبیل رانی یا آزمایش سرعت به آن وارد شود ، خسارت‌های وارد به خودروی موضوع بیمه به دلیل حمل مواد منفجره، سریع الاشتعال و یا اسیدی مگر آن که کاربری خودروی موضوع بیمه مخصوص حمل مواد نامبرده باشد.

2-در صورت فروش خودرو آیا می‌توان بیمه بدنه را فسخ کرد؟
بله امکان فسخ بیمه بدنه از طرف بیمه گذار وجود دارد و در چنین شرایطی بیمه بدنه طبق جدول تعرفه حق بیمه کوتاه مدت محاسبه و در صورت وجود حق بیمه برگشتی حق بیمه به حساب بیمه گذار مسترد خواهد شد.

3-کدام خسارت ها را بیمه بدنه پرداخت نمی کند؟
1)خسارت هاي ناشي از جنگ ، شورش ،اعتصاب و يا تهاجم 2)خسارت هاي مستقيم و غير مستقيم ناشي از انفجارهاي هسته اي 3)خسارت هايي که عمدا توسط بيمه گذار ،ذينفع و يا راننده موضوع بيمه به آن وارد شود 4)خسارت هاي وارد به موضوع بيمه حين تعقيب مقامات انتظامي مگر اينکه عمل گريز توسط متصرف غير قانوني (دزد) باشد 5)در صورتيکه راننده موضوع بيمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهينامه رانندگي باشد و يا گواهينامه رانندگي وي باطل شده باشد و يا مطابق مقررات راهنمايي و رانندگي گواهينامه وي متناسب با وسيله نقليه موضوع بيمه نباشد توضيح اينکه : اتمام اعتبار گواهينامه در حکم بطلان آن نيست 6)خسارت هاي ناشي از حوادثي که طبق گزارش مقامات ذيصلاح به علت مصرف مشروبات الکلي و يا استعمال مواد مخدر يا روان گردان توسط راننده موضوع بيمه بوجود آمده باشد 7)خسارت ناشي از بکسل کردن وسيله نقليه ديگر مگر اينکه موضوع بيمه مخصوص و مجاز به انجام اين کار باشد و نکات ايمني را رعايت کرده باشد 8)خسارت هاي وارده به دستگاههاي الکتريکي و الکترونيکي موضوع بيمه در صورتيکه ناشي از نقص و خرابي در کارکرد آنها باشد 9)خسارت هايي که ناشي از حمل بار بيش از حد مجاز توسط موضوع بيمه به آن وارد شده باشد.
1-خطرهای اصلی در بیمه‌های آتش سوزی شامل چه پوشش‌هایی می باشد؟
آتش سوزی(به شرطی که همراه با شعله بوده و توسعه و گسترش یابد) ، صاعقه مستقیم ، انفجار

2-چنانچه در طول مدت اعتبار بیمه نامه آتش سوزی تغییراتی نظیر افزایش و یا کاهش سرمایه ایجاد گردد ، چه اقدامی باید صورت گیرد؟
بیمه گذار موظف هست هرگونه تغییرات طی دوره را کتباً به بیمه گر اعلام کند. بیمه گر بعد از دریافت نامه بیمه گذار با صدور الحاقیه تغییرات مورد نظر را در بیمه نامه مربوطه لحاظ می‌کند.

3-آیا امکان صدور بیمه نامه آتش سوزی برای مدت کمتر و یا بیشتر از یکسال همچنین وجود دارد؟
بله- در بیمه نامه های با مدت کمتر از یکسال حق بیمه با در نظر گرفتن تعرفه کوتاه مدت محاسبه می گردد نه به صورت روز شمار و در بیمه نامه های با مدت بیش از یکسال حق بیمه به صورت روزشمار محاسبه و دریافت می‌گردد.
1-حداقل حق بیمه پرداختی برای بیمه عمر چه قدر است؟
متوسط مبلغی که می‌توانید برای بیمه عمر و سرمایه گذاری خود به صورت سالانه پرداخت کنید ۲ میلیون تومان است ولی در کل مبالغ حق بیمه متفاوت است.

2-مزایای بیمه حوادث انفرادی چیست؟
1)پوشش کلیه حوادث کاری و غیر کاری در تمام مدت شبانه روز 2)قیمت مناسب 3)خرید آسان و عدم نیاز به انجام معاینات پزشکی 4)امکان خرید انفرادی و گروهی

3-مزیت بیمه عمر نسبت به بیمه تامین اجتماعی چیست؟
بیمه عمر و تشکیل سرمایه در بیمه ما حداقل پس از گذشت ۱۰ سال و بدون محدودیت سنی قابل تبدیل به مستمری می باشد. ولی بیمه تامین اجتماعی شرایط زمانی و سنی بیشتری دارد. بیمه عمر، یک بیمه اندوخته ساز است چون دارای سود است در صورتی که بیمه تامین اجتماعی اندوخته ای برای فرد ندارد.
1-بیمه مسئولیت چیست؟
بیمه مسئولیت، بیمه تعهد بیمه‌گزار در برابر خسارات وارد به اشخاص دیگر است. بیمه‌گزاران با استفاده از تسهیلات و شرایط این بیمه‌نامه، تعهدات خود را در قبال دیگران بیمه می‌کنند.

2-انواع بیمه مسئولیت کدامند؟
انواع بیمه مسئولیت شامل؛ مسئولیت مدنی كارفرما در قبال كاركنان، مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث ناشی از انجام عملیات ساختمانی، مسئولیت حرفه ای مهندسین طراح ،‌محاسب و ناظر ساختمان، مسئولیت‌ حرفه‌ ای‌ پزشكان‌،پیراپزشكان‌،دندانپزشكان‌، مسئولیت مسئولین فنی بیمارستان، مسئولیت‌ مدنی‌ مالكین‌ آسانسور، مسئولیت مدیران باشگاه های ورزشی، انواع بیمه مسئولیت مدنی و...

3-در بیمه مسئولیت آسانسور اگر آسانسور استاندارد نباشد آیا امکان صدور بیمه نامه وجود دارد و خسارات وارده قابل پرداخت است؟
در این بیمه نامه الزامی به دریافت گواهی نامه استاندارد وجود ندارد اما داشتن قراردارد سرویس و نگهداری از آسانسور حائز اهمیت است.